Inspektorat Ratowniczy Sopot

Inspektorat Ratowniczy Hufca ZHP Sopot działa od 01 stycznia 2010 roku, dzięki Rafałowi Olszewskiemu, Patrycji Misiołek oraz Michałowi Haponiukowi.

Dzielimy się na trzy grupy: grupa szkoleniowa, grupa ratownicza, a także stała grupa ratownicza. Każda z nich ma swoje zadania, dopasowane do poziomu wiedzy, jednak wszystkie stale są w kontakcie i nieustannie współpracują.

Zajmujemy się tym wszystkim co rozumiane jest pod pojęciem pierwsza pomoc. Zaczynając od szkoleń w ramach członkostwa w IRS-ie, poprzez naukę zuchów i harcerzy Hufca ZHP Sopot, a kończąc na uczniach sopockich szkół. W ramach projektu „Bezpieczne Szkoły” w roku 2011 udało nam się przeszkolić ponad 700 uczniów sopockich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, dostosowując zakres materiału do poszczególnego przedziału wiekowego.

Szkolenia to nie wszystko, bo zabezpieczamy także różnego rodzaju imprezy. Przeważnie są to różnego rodzaju imprezy harcerskie bądź takie, na których harcerze odgrywają dużą rolę np. Harcerska Służba na Polach Lednickich (Spotkania Młodych). Często dbamy o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i dorosłych biorących udział w piknikach czy koncertach miejskich czy innych, większych takich jak 4Fun Festival – juwenalia organizowane na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Definalia organizowane przez Akademię Marynarki Wojennej i Akademię Morską w Gdyni. Braliśmy także udział w zabezpieczaniu Open’er Festival w Gdyni.

IRS jest także głównym organizatorem i pomysłodawcą Ratowniczych Manewrów Zimowych „RATMAZ” mających na celu doskonalenie umiejętności pozarządowych grup ratowniczych, a także poprawę współpracy między tymi grupami. Odbyły już się dwie edycje Manewrów.

Inspektorat mimo młodego wieku działa bardzo prężnie i ciągle stara się pozyskiwać fundusze na nowy sprzęt, oraz doskonalić i rozwijać swoją wiedzę, szczególnie poprzez udział w różnego rodzaju warsztatach dla ratowników ZHP.

kontakt mailowy – inspektorat.ratowniczy.sopot@gmail.com

galeria zdjęć IRS –  https://picasaweb.google.com/113715542259906411734

XXX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>